„Taniec Spirali” Starhawk

taniec_spiraliWydawnictwo Bibliotheca Alexandrina z dumą przedstawia polskie wydanie „Tańca Spirali” Starhawk, który od 1979 roku inspiruje kobiety i mężczyzn na całym świecie. Starhawk łączy magię, feminizm, świadomość ekologiczną, refleksję społeczną i aktywizm polityczny w porywającą całość. W swoich podróżach Starhawk dwukrotnie odwiedziła Polskę z warsztatami.

O autorce: Starhawk (ur. 1951) – wiedźma, pisarka, aktywistka, nauczycielka, przywódczyni duchowa. Jej książki i działalność inspirują ludzi na całym świecie. Książka „The Taniec Spirali: odrodzenie starożytnej religii Wielkiej Bogini” stała się wiccańską biblią i od 30 lat jest nieustannie wznawiana.

Starhawk jest współzałożycielką Reclaimingu (www.reclaiming.org), aktywnej gałęzi współczesnego pogaństwa. Jest też aktywistką, działaczką ruchów antywojennych i ekologicznych. Prowadzi EAT Earth Activist Trainings (Kursy dla Aktywistek_ów Ziemi). Podróżuje przez świat, nauczając magii, przeprowadzania rytuałów i sztuki aktywizmu. Jej strona internetowa to www.starhawk.org.